Leading Wholesaler of antique brass swing chain, brass zula chain for swing, brass swing chain and antique brass jhula chain from Vadodara.
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Load Capacity | 300 Kg |
| Length | 7ft |
| No. Of Chains | Pair |
| Application | Home/ Garden Swings |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Polished |
| Item Weight | 25kg + |
| Usage | Indoor |
| Country of Origin | Made in India |
| 7ft for 4 side | 20 kg + |
We are sk lokhandwala vadodara Gujarat India we are manufacture and suppliers of brass jhula chain in all over India we are manufacture of brass jhula chain and hardware since 1992
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Load Capacity | 300 Kg |
| Length | 7ft x 4 piece |
| No. Of Chains | Pair |
| Application | Home/ Garden Swings |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Polished |
| Item Weight | 25 kilograms + |
| Usage | Indoor / Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
| Height:- 7 ft , weight:- 25 kg+ , golden/antique, pure brass | 25kg + |
WE ARE MANUFACTURE AND DISTRIBUTOR OF BRASS JHULA CHAIN IN ALL OVER INDIA WE ARE KNOWN FOR OF QUALITY BRASS HARDWARE,WE MANUFACTURE AND PROVIDING BRASS PRODUCT TO OUR VALUABLE CUSTOMERS SINCE 1995
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Load Capacity | 300 Kg |
| Length | 7ft x 4 side |
| No. Of Chains | Pair |
| Application | Home/ Garden Swings |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Polished |
| Item Weight | 25 kg to 30 kg |
| Usage | Indoor / Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
| 7 ft x4 side | 25 kg to 30 kg |
WE ARE SK LOKHANDWALA VADODARA GUJARAT WE ARE MANUFACTURE AND SUPPLIERS OF BRASS JHULA CHAIN IN ALL OVER INDIA WE ARE KNOWN FOR OUR QUALITY BRASS PRODUCTS SINCE 1995
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Load Capacity | 300 Kg |
| Length | 7 ft x 4 side |
| No. Of Chains | Pair |
| Application | Home/ Garden Swings |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Polished |
| Item Weight | 25 kg + weight |
| Usage | Indoor / Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
| 7 ft x 4 side | 25 kg + weight |
We are manufacturer and suppliers of brass jhula chain in all over India we are known for our quality brass jhula chain we sre in thos business simce 1995 we are from Gujarat vadodara
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Swing Chain |
| Load Capacity | 300 Kg |
| No. Of Chains | Pair |
| Warranty | 3 Year |
| Application | Home/ Garden Swings |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Polished |
| Usage | Indoor |
Amir Bhai (CEO)
S K Lokhandwala
A-96, Nava Bazar
Vadodara - 390001, Gujarat, India