Leading Wholesaler of aluminium polysurlyn coated coil, aluminium coils and hindalco aluminum sheets from Vadodara.
₹ 300 / Kg Get Latest Price
| Manufacturing Process | Cold Rolled |
| Base Material | Aluminium |
| Temper | Soft |
| Surface Treatment | Polysurlyn |
| Material Grade | 3003 |
| Thickness | 0.05-4.0 mm |
| Brand | Hindalco |
| Width | 1250 mm |
| Length | 500 m |
| Hardness | Soft |
| 1200 mm × 500 mtr | 300 kg |
We are authorised distributor of POLYSURLYNE COATED ALUMINIUM SHEET WITH MOISTURE BARRIER WE ARE AUTHORISED DISTRIBUTORSHIP OF HINDALCO ALUMINIUM SHEET
Amir Bhai (CEO)
S K Lokhandwala
A-96, Nava Bazar
Vadodara - 390001, Gujarat, India