Wholesaler of a wide range of products which include brass swing chain, brass jhula chain, brass zula chain for swing and brass jhula chain for swing.
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Load Capacity | 300 kg |
| Chain Length | 7 ft |
| Product Type | Swing Chain |
| Chain Type | Decorative Chain |
| Finish | Polished |
| Usage | Indoor / Outdoor |
| Color | Golden/antique |
| Length | 7ft |
| No. Of Chains | Pair |
| Warranty | 3 Year |
| Features | Pure brass 100% anti corrosion |
| Application | Home/ Garden Swings |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Polished |
| Item Weight | 25 kg |
| Country of Origin | Made In India |
| Is It Foldable | Fully foldable |
| Is It Movable | Fully movable |
| 7ft | 25kg+ |
Brass jhula chain makes the jhula as well as house beautiful we are in this business since 30 years we are leading manufacturer of brass jhula chain
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Load Capacity | 300 Kg |
| Length | 7ft |
| No. Of Chains | Pair |
| Application | Home/ Garden Swings |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Polished |
| Item Weight | 25kg+ |
| Usage | Indoor |
| Country of Origin | Made in India |
| 7ft | 25kg+ |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are sk LOKHANDWALA vadodara Gujarat India We are manufacture and suppliers of brass jhula chain in all over India we are remember for our quality brass products we are in this field since 1990
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Load Capacity | 300 Kg |
| Length | 7 ft x 4 pic |
| No. Of Chains | Pair |
| Application | Home/ Garden Swings |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Polished |
| Item Weight | 25 kg + |
| Usage | Indoor / Outdoor |
| Country of Origin | Made in India |
| 7 ft x 4 pic | 25 kg + |
Minimum order quantity: 1 Piece
The brass jhuls chain is newly running item for hanging jhula it make the any simple jhula looks attractive we are manufacture and suppliers of brass jhula chain in all over we are known for brass jhula chain since 1995
₹ 45 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Swing Chain |
| Load Capacity | 300 Kg |
| Color | Gold/ antique |
| No. Of Chains | Pair |
| Warranty | 16 year |
| Application | Swing Chairs |
| Features | Swing chain |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Pure brass 100% |
| Usage | Indoor |
₹ 700 / Kg Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Swing Chain |
| Load Capacity | 300 Kg |
| No. Of Chains | Pair |
| Warranty | 3 Year |
| Finishing Type | Pure brass |
| Usage | Indoor |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Swing Chain |
| Load Capacity | 300 Kg |
| Color | SL/GP/AP |
| Length | Customized |
| No. Of Chains | Pair |
| Warranty | 3 Year |
| Application | Home/ Garden Swings |
| Features | Pure 100% brass with locking system |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Polished |
| Usage | Indoor |
| Is It Foldable | Yes |
| Is It Movable | Yes |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Swing Chain |
| Load Capacity | 300 Kg |
| Color | Golden/antique/silver |
| Length | 7ft |
| No. Of Chains | Pair |
| Warranty | 3 Year |
| Application | Home/ Garden Swings |
| Features | Pure brass 100% |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Polished |
| Item Weight | 25kg |
| Usage | Indoor |
| Is It Foldable | Fully foldable |
| Is It Movable | Fully movable |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Swing Chain |
| Load Capacity | 300 Kg |
| Length | 7ft |
| No. Of Chains | Pair |
| Warranty | 3 Year |
| Application | Wooden swing |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Polished |
| Item Weight | 20 kg |
| Usage | Indoor |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Swing Chain |
| Load Capacity | 300 Kg |
| Length | 7ft |
| No. Of Chains | Pair |
| Warranty | 3 Year |
| Application | Home/ Garden Swings |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Polished |
| Usage | Indoor |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Swing Chain |
| Load Capacity | 1000 kg |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Swing Chain |
| Load Capacity | 300 Kg |
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Swing Chain |
| Load Capacity | 300 Kg |
| Color | Gold |
| No. Of Chains | Pair |
| Warranty | 17 years |
| Application | Swing Chairs |
| Corrosive Nature | Anti-corrosion |
| Finishing Type | Pure 100% Brass |
| Usage | Indoor |
₹ 600 / Kg Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Swing Chain |
| Load Capacity | 300 Kg |
₹ 80 / Piece Get Latest Price
| Material | Brass |
| Product Type | Swing Chain |
| Load Capacity | 300 Kg |
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Product Type | Swing Chain |
Minimum order quantity: 1 Piece
Amir Bhai (CEO)
S K Lokhandwala
A-96, Nava Bazar
Vadodara - 390001, Gujarat, India