Leading Wholesaler of armacell armaflex nitrile rubber sheets class o and lrb mattress from Vadodara.
₹ 100 / Square Meter Get Latest Price
| Thickness | Hot insulation service 6 MM 9 MM 13 MM 19 MM 25 MM 32 MM |
| Usage/Application | 6 MM 9 MM 13 MM 19 mm 25 MM 32 MM |
| Voltage | 12 k/w h |
| Country of Origin | Made in India |
| 1200 MM × 10000mm | 15kg + weight |
Established in year 1992, “S K Lokhandwala” is Wholesaler, Trader Galvanized Sheet, Aluminum Sheet etc.
₹ 100 / Square Meter Get Latest Price
| Density | 80 kg/m3 |
| Thickness | 20 mm |
| Pattern | Plain |
| Usage/Application | Hot insulation |
| Voltage | High |
| Brand | Prorox Rockwool technical insulation |
| Material | Lightly resin bonded mattress |
| Color | White |
| Packaging Type | hdpe bag |
| Diameter | 1ft |
| Temperature | 600 Degreec |
| Country of Origin | Made in India |
Amir Bhai (CEO)
S K Lokhandwala
A-96, Nava Bazar
Vadodara - 390001, Gujarat, India